Відкритий виховний захід 7-б

12 лютого в 7-Б класі був проведений відкритий виховний захід з елементами тренінгу «Життя – це мить, зумій його прожити», який мав на меті сформувати в учнів стійке бажання вести здоровий спосіб життя, визначити гасло, з яким активно йти по життю, прямуючи до своїх мрій.

Учні класу разом з класним керівником Іващенко Тетяною Анатоліївною презентували світ своїх захоплень виставкою робіт, інструментів, нагород тощо.

У кожної людини є своя стежина життя. У когось вона терниста, яка загартовує і наприкінці чекає винагорода, а у інших вона легка, зі спокусами, насолодою, що призводить до небезпеки та негативних наслідків. Так учням було запропоновано обрати для себе, якою стежиною вони хочуть йти, надавши відповідь кольоровою сигнальною карткою.

Наступна вправа «Намисто життя» полягала в аналізі певних ситуацій свого життя та оточення. Відповіддю на запитання була замальована намистинка темним або світлим кольором і в результаті всі отримали намисто своїх поглядів на життя.

Яким чином ми вирішуємо проблеми, конфлікти в своєму житті? В цьому питанні допомогла розібратися вправа «Мотузка». Мотузка – це прожите життя, яке умовно можна розподілити на дошкільний вік, початкову та середню школу. Протягом кожного періоду виникали проблеми, конфлікти, складні ситуації (вузлики). Деякі з них були остаточно вирішені (розв’язані вузлики), а деякі так і залишилися.

В підлітковому віці проблеми доволі часто занадто переоцінюються і не завжди розв’язуються позитивно, зокрема для здоров’я дитини. Деякі підлітки під впливом оточення та слабкої волі можуть знайти вирішення своїх проблем у шкідливих звичках, тому учні 7-Б класу проаналізували факти та статистику про шкідливі звички.

Клас розділився на дві групи та працював зі шкалою цінностей, які виклали на 8 сходинок відповідно до пріоритету.

Наступна гра-роздум «Щоб я хотів» спонукала всіх замислитися над гаслом, з яким бажає плисти по річці життя. Човники з гаслами учні прикріпили на «Течії життя», яка від маленького джерельця перетворювалась на широке русло річки.

Людське життя коротке та дається тільки раз. І тому кожному потрібно прожити його так, щоб не було соромно за прожиті роки.

На хвилях радості пливи,

Бо щастя більшого немає,

Ніж те, що є у світі ти, 

І неповторна, і єдина.

Тому живи, радій, лети, 

І пам’ятай, що ти – людина!

 

 

 


Друк   E-mail